Menu

Lotta w świecie książek

"Pokalane poczęcia" Natalia Rogińska

lottagirl

13625070_1206904699354381_238650333_n

Bohaterowie, których łączy wspólny wątek − poczęcie człowieka.
Każda z tych historii wychodzi poza wszelkie akceptowalne społecznie schematy, a zdarzenia zaskakują ich samych.
Poznajcie pacjentki różowego gabinetu na Chmielnej: Gretę, która desperacko pragnie macierzyństwa, Michalinę, która posuwa się bardzo daleko, aby mieć dziecko, Adrianę, która maksymalnie medykalizuje proces poczęcia córki, Beatę, tradycyjną katoliczkę, która musi zmierzyć się z niebożymi realiami, Honoratę − ofiarę − oraz Agatę, która zachodząc w ciążę, bardzo wiele ryzykuje.
Początki życia absolutnie niezgodne z wyobrażeniem ideału. Ciąże, które nie zawsze biorą się z obopólnej decyzji partnerów, nawarstwiają problemy, wiążą się z dużym ryzykiem albo obnażają dodatkowe okoliczności relacji przyszłych rodziców.
A jednak z tych historii wynika coś dobrego – nowy start, nowe możliwości, nowa perspektywa, a przede wszystkim – nowe, kiełkujące życie. (źródło:  http://www.proszynski.pl/)

 

Gdy zobaczyłam pierwszy raz tę książkę, pomyślałam sobie "Serio?". Niewielki format i w sumie niewiele stron. Co ta książka może za sobą nieść? Myślałam, że nic ciekawego. Na szczęście się myliłam. Zaczełam czytać i popłynełam. Nie wiedziałam nawet kiedy nadszedł koniec. Każda historia tworzyła odrębność. Łączyła je ciąża, lub chęć jej posiadania. Łączył je gabinet tego samego lekarza. A co to za lekarz?! Taki, który nie lubi swojego zawodu, nie ma powołania, nie ma cierpliwości, jednak lubi kobiety i sex. Tylko, że jest dobry w tym co robi. 

Książka porusza wiele wątków. Od aborcji, po niechciane dzieci, przez wpadki i wyczekiwane ciąże. Każda historia jednak porusza serce do głębi. 

Jak każdy wie, nie lubie określenia "kobieca literatura", jednak w tym przypadku musze tak to określić. Nie wyobrażam sobie, żeby te historie poruszyły mężczyzne. Żeby go zaciekawiły. Zdecydowanie książka kierowana do kobiet. 

Podsumowując. Zdecydownie plus za emocje, łatwość czytania. Mały minusik za to, że za mało. Jednak z drugiej strony lepiej, że za mało niż na siłe naciągane :)

Serdecznie polecam każdej kobiecie lubiącej emocje. 

 

Dziękuje TaniaKsiążka!

Książkę w najlepszej cenie możecie kupić tutaj!

 

Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

 

images3

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci