Menu

Lotta w świecie książek

"Powrót do starego domu" Ilona Gołębiewska [INFORMACJE O TELEDYSKU]

lottagirl

 Powrot_do_starego_domu_FRONT

Link do teledysku:https://m.youtube.com/watch?v=M5a9zd0IA2g

 

Szanowni Państwo,

 

Opowiem pewną historię o wielkim marzeniu małej dziewczynki…

Odkąd tylko pamięta, jej wielkim marzeniem było napisanie książki… książki niezwykłej, która będzie opowiadała o losach pewnego starego domu i ludziach, którzy go tworzyli. Ten stary dom był zawsze blisko niej, zapisał się w jej pamięci jako przystań, do której zawsze można wrócić po przejściu życiowych burz.

Lata mijały, a marzenie miało cały czas swoje miejsce w jej sercu. Razem z nią weszło w dorosłe życie i wciąż czekało na spełnienie. Mała dziewczynka nigdy o swoim marzeniu nie zapomniała. Ale coś stało ciągle na przeszkodzie, by je zrealizować. Przez lata pisała inne teksty: bajki, baśnie, opowiadania, poezję, książki naukowe i książki beletrystyczne (które wciąż czekają w szufladzie na swój czas). Opowieść o starym domu musiała zaczekać na właściwy moment…

Aż nadszedł ten dzień… usiadła w swoim starym domu i zaczęła pisać opowieść… opowieść płynącą prosto z jej serca… opowieść mówiącą o potędze wspomnień rodzinnego domu i tych wszystkich ludzi, dla których jest on twierdzą na życiowych drogach…

Tą dziewczynką byłam ja… mieszkające w moim sercu marzenie wreszcie się spełniło. Napisałam powieść „Powrót do starego domu”. Powieść niosącą nadzieję, odwagę i wiarę w lepszą przyszłość i ludzi, których los stawia na naszej drodze.

Gdy pisałam powieść, pojawiło się kolejne marzenie. Napisania o niej piosenki. I w ten sposób powstał tekst piosenki „Powrót do starego domu”. Tekst pisałam dla takich ludzi jak ja – dla których dom znaczy tyle samo, co najcenniejszy skarb. Jednak piosenka to nie tylko słowa, ale też i muzyka. Zatem powstała muzyka, przy wsparciu osób, którym muzyka gra w duszy każdego dnia. Był tekst, była muzyka… spotkałam na swojej drodze kobietę o anielskim głosie, która upewniła mnie w przekonaniu, że marzenia trzeba spełniać natychmiast! Wspólnie nagraliśmy piosenkę, która opowiada o powrocie do starego domu. Piosenkę, której słowa i muzyka przenoszą wszystkich do wspomnień z dzieciństwa.

Piosenka prowadziła mnie przez kolejne strony mojej książki o starym domu. Śpiewając ją, wyobrażałam sobie kolejne sceny. I wtedy powstał szalony pomysł! Pomysł nagrania teledysku do książki! W ciągu jednej sekundy pomysł zamienił się w kolejne  marzenie…

A przecież marzenia są po to, żeby je spełniać…

Przy wsparciu wspaniałych ludzi powstał teledysk „Powrót do starego domu”, który połączony wraz z nagraną piosenką tworzy opowieść o mojej książce. Teledysk nagrywaliśmy w moich rodzinnych stronach. 

W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym spełniłam swoje marzenie o teledysku. Dziękuję za waszą pomoc, życzliwość i wsparcie. Jesteście niesamowici!

A oto wspaniali artyści, dzięki którym powstał teledysk:

Słowa: ILONA GOŁĘBIEWSKA 

Muzyka: MAREK MODZELAN/MARYLA MODZELAN

Śpiew: JANA DĄBKOWSKA 

Scenariusz i reżyseria: ILONA GOŁĘBIEWSKA 

Realizacja i montaż: GRAND STUDIO

Produkcja: ILONA GOŁĘBIEWSKA

 

„Powrót do starego domu”

 

Odeszła w zapomnienie historia szarych dni,

Był w nich potężny smutek i niespokojne sny.

Uśpione serce zaczęło kochać od nowa,

Przed tobą swoich uczuć już nie chowam.

 

W starym domu dziś znalazłam spokój tamtych lat,

Powróciły te wspomnienia niczym serca znak.

To jest przystań na kolejne życia rozdziały,

Kruche chwile naszej miłości prawdą się stały.

 

Szukając naszych dłoni, chodźmy przez życie razem,

By łapać pomyślne wiatry nadchodzących zdarzeń.

Gdy przyjdą chwile zwątpienia, spojrzę na ciebie,

Ty będziesz tak blisko mnie w każdej potrzebie.

 

Tam jest dom twój ukochany, gdzie jest miłość twoja,

Wspólnych życzeń dla przyszłości nic nie pokona.

Tam witają bliskich ludzi ciepłe spojrzenia,

Ich obecność chroni ciebie od zapomnienia.

 

W szalonym pędzie czas zatoczył wielki krąg,

Na mojej mapie znów jest dzisiaj stary dom.

 

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci