Menu

Lotta w świecie książek

CYKL PASJE: Anna Maksymiuk-Szymańska

lottagirl

18279038_1549045601794296_3527059832928774551_o(Zdjęcie z archiwum Anny Maksymiuk-Szymańskiej)

 

Dziś porozmawiamy o pasjach z Anną Maksymiuk-Szymańską, bardziej znaną jako Ruda :-) Na początek jednak kilka słów o Ani, która jest niezwykle otwartą i miłą osobą. Dodatkowo łączy nas to samo miasto zamieszkania. 

 

Anna Maksymiuk Szymańska — absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wrocławskim, z wykształcenia dziennikarka, projektantka, specjalistka ds. PR. Swoją przygodę z modą rozpoczęła ponad 10 lat temu. W tym czasie stworzyła pierwszą modową telewizję internetową Babskie TV, agencję marketingowo-PR ową Babski PR oraz pierwszy w Polsce vlog o szyciu, Cozaszycie. Obecnie rozwija swoją markę odzieżową em em szop, szyje, nagrywa i realizuje swoje pasje. Jest mamą Tymka. (Źródło: www.septem.pl)

 

1. Moje pierwsze pytanie nie może być inne. Czytasz książki? 

No i tutaj wykażę się lekką hipokryzją, ale bardzo rzadko to robię. Ciągle mam milion wymówek że brak czasu itd, ale faktycznie tak jest, że czytam tylko te, które mnie mega interesują. Teraz obecnie czytam książkę o sztyce pisania scenariuszy :) Natomiast nie jestem molem książkowym i nigdy nim nie byłam. 

 

2. Masz małego synka. Jak on zapatruje się na książeczki? 

On w porównaniu do mnie bardzo dobrze. Od małego przyzwyczajamy go do bajeczek, opowiadań. Tworzymy własne historyjki. Jest jeszcze mały i nie umie czytać, ale zawsze z ogromną ciekawością ogląda nowe książeczki. A jeszcze bardziej interesują go te mamy, w tych siedzi czasami godzinami :) 

 

3. Przejdzmy jednak do Twojej pasji. Jak to się zaczęło, że pokochałaś szycie?

W bardzo prosty sposób. Od zawsze lubiłam nietuzinkowe ubrania, kolorowe dodatki itd więc zawsze też wyróżniałam się strojem i miałam wizję tego jak chcę wyglądać, a że często nie mogłam znaleźć odpowiednich rzeczy w sklepach to postanowiłam, że nauczę się szyć i będę tworzyć je sama. I tak to się zaczęło. Poszłam do 2 letniej szkoły i totalnie przepadłam. Wkręciłam się na maksa. 

 

4. Skąd pomysł na to by założyć swój kanał na youtube (https://youtube.com/user/cozaszycie) ? By dzielić się swoją pasją/umiejętnościami z innymi?

Pomysł właściwie powstał kilka lat temu, kiedy założyliśmy ze znajomymi kanał Babskie TV na YT i w ramach tego kanału prowadziłam cykl odcinków z serii Zrób to Sama, który bardzo się widzom spodobał i z czasem samoistnie przerodził się w osobny kanał na YT, czyli Coza Szycie. 

5. Napisałaś książki. Oczywiście dotyczą one porad w szyciowej przygodzie. Jak to było być autorem? Nie wiem, nigdy nie patrzyłam na siebie pod kątem bycia autorem. Jestem z wykształcenia dziennikarką i gdzieś tam w środku zawsze marzyłam o tym, żeby kiedyś wydać własną książkę. Jednak to marzenie wydawało się być tak nierealne, że chyba do tej pory to do mnie nie dociera :) 

 

6. Czy zakupy też zaliczasz do pasji? Szczególnie buty! Hahha mój mąż by powiedział, że to głupota:P te wszystkie zakupy itd. Ale ja lubie to, że jestem zakupoholiczką. Każdy z nas ma jakieś nałogi. Mi ten wcale nie przeszkadza, ale nieee raczej bym powiedziała, że to przypadłość, a już na pewno nie pasja! Jednak projektowanie i nauka robienia własnych butów to zdecydowanie może stać się pasją. :)

 

7. Jeszcze jakieś pasje w Twojej kolekcji?

Może nie tyle pasje, co zainteresowania. Zdecydowanie projektowanie, to moja słabość, uwielbiam to. Kocham wrotki, muzykę (zawsze ubolewam, że nie mam talentu do śpiewania:P), ale moją najważniejszą pasją i rolą w życiu jest bycie mamą. Tego nie jest w stanie zastąpić nikt i nic! 

 

Link do recenzji książki: http://lottaczyta.blox.pl/2016/01/Co-za-szycie-Anna-Maksymiuk-Szymanska.html

 

Link do bloga Rudej: http://madebyruda.pl/

 

Aniu dziękuję za odpowiedzi i twoją pasję do szycia :-)

19780796_1625683497463839_8407909159945229355_o(Zdjęcie z archiwum Anny Maksymiuk-Szymańskiej)

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci