Menu

Lotta w świecie książek

"Matka mojej córki" Magdalena Majcher [CYTATY]

lottagirl

20170815_08522301

"Wiedziała, że z taj poplątaną przeszłością nie stworzy udanego związku z mężczyzną, dlatego wolała ich unikać. Potrzeby seksualne? Do ich zapokojenia chętnych akurat nie brakowało. Uważała, że łatwiej dziś pozać kogoś na szybki numerek niż na całe życie." 

 

"Z reguły odpowiadała na telefony od ósmej do dwudziestej. Wieczory należały do niej. Najczęściej kładła się z kieliszkiem wina na kanapie i oddawała pasjonującej lekturze. Rzadziej oglądała film lub, tak jak dziś, przeglądała facebookową tablicę."

 

"- (...) Nie wierzyłem, że taka młoda i atrakcyjna kobieta nie ma żadnych propozycji na spędzenue sylwestrowego wieczoru.

- Propozycje to może i miałam - potwierdziła - ale żadna nie okazała się na tyle interesująca, by z niej skorzystać. Najlepiej czuję się we własnym towarzystwie, a wieczory umila mi dobre wini i wartościowa lektura."

 

"- Jak mogę pomóc? 

(...)

- Po prostu bądź z nami."

 

"Zdecydowanie wolała być w związku stroną dominującą. Lubiła polować. Może nie leżało to w naturze kobiet - i prawdopodobnie właśnie dlatego mężczyźni tak się jej bali, a jednocześnie bardzo podziwiali - ale czuła się swobodniej, kiedy to ona mogła wybrać partnera i doprowadzić do zbliżenia."

 

"- Myślisz czasem o nim... o niej? O swojej córce?

- Coraz częściej - przyznała szczerze. - Nie da się wyrzucić z pamięci dziecka, które kiedyś nadawało rytm twojemu ciału."

 

"Dotychczas żyła z dnia na dzień, nie rozpamiętując wydarzeń z przeszłości. One wciąż były gdzieś w jej wnętrzu, głęboko ukryte pod warstwą codziennych spraw, ale nie zwracała na nie większej uwagi. Ani jej nie uwierały, ani nie rozkwitały. Nagle upomniały się o swoje miejsce, przypominając, że wciąż nie uporała się z przeszłością, a więc tak naprawdę tkwiła w zawieszeniu, gdzieś między minionymi latami, a teraźniejszością. Nigdzie nie przebywała całą sobą."

 

"Facet ze łzami w oczsch to jakby legenda, niby każdy słyszał, ale nikt nie widział. Czyżby?"

 

"Czasem zapominamy, że to co najpiękniejsze, mamy tuż pod nosem (...)"

 

Kilka słów o książce: http://lottaczyta.blox.pl/2017/08/Matka-mojej-corki-Magdalena-Majcher.html

 

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci