Menu

Lotta w świecie książek

"Matka mojej córki" Magdalena Majcher

lottagirl

20170815_085223

Nina w wieku szesnastu lat przeżyła pierwszą miłość i... zaszła w ciążę. Teraz niechętnie przyjeżdża do rodzinnej Czeladzi. Życie zmusza ją jednak do porzucenia kariery w bankowości i powrotu do domu. Musi uporać się nie tylko ze śmiercią ojca, ale również z własną przeszłością...

Czy Nina znajdzie w sobie odwagę, by stanąć oko w oko z prawdą? Czy będzie potrafiła naprawić błędy przeszłości i stać się matką dla swojego dziecka? [Opis okładkowy]

 

Na początku myślałam, że będzie to lekka, przyjemna i przewidywalna powieść. Okazało się trochę inaczej. Faktycznie była dość przewidywana, a jednocześnie potrafiła mnie zaskoczyć. Czytało się ją bardzo szybko i przyjemnie. Nie jest to jednak typowo lekka lektura. Rodzina Niny ma wiele "trupów w szafie". To oczywiste, że gdy wychodzą one na światło dzienne, muszą namieszać. 

 

Bardzo polubiłam Nine. Trzymałam za nią kciuki. Było mi jej szkoda. Chciałam ją przytulić. Chciałam na nią nakrzyczeć. Chciałam jej pomóc. Mogłam jednak się tylko przyglądać. Więzy rodzinne po raz kolejny okazały się trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Stare urazy nie pozwalają na czułość. Czy Nina z mamą zapomną o przeszłości? Czy córka Niny jej wybaczy?

 

Bardzo ciekawy jest też zabieg narracyjny.część rodziałów mówi o przeszłości. Druga część o teraźniejszości. Dzięki temu czytelnik zyskuje pełniejszy obraz sytuacji. 

 

"Matka mojej córki" to powieść pełna nadziei i miłości. Powieść pokazująca, że pomimo usilnych prób, nie da się zapomnieć. Powieść, która przypomina co jest najważniejsze. 

 

Magdalena Majcher trafia na liste autorów, których będę polecać innym. Jej lekkie pióro i zwięzła fabuła sprawiają, że nie da się oderwać. 

 

"Matka mojej córki" to bardzo realistyczna historia. Bardziej realistyczna by była tylko gdyby wydarzyła się na prawdę.

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Pascal

 

Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci