Menu

Lotta w świecie książek

"Moja dusza pachnie Tobą" Aleksandra Steć

lottagirl

20170814_182521

 

"Moja dusza pachnie Tobą" jest zbiorem myśli. Utwory są różnej długości. Czasem to jedno zdanie, a czasem cała strona. Myśli Aleksandry Steć są piękne i prawdziwe. Luźne i poetyckie zarazem. Niewymuszone, a jakby tworzone tygodniami. Każdy odnajdzie tutaj swoje myśli. 

 

Książeczke możemy podzielić na 4 części. Na początku każdej jest jednozdaniowa myśl. To jakby tytuł. Same utwory są bez tytułów. Część I - "Przesiąknięta jestem Tobą na wskroś". Ta część to z reguły krótkie myśli. Z każdego słowa wylewa się miłość oraz jej siła. Widać wielką wiarę w to uczucie. Wdzięczność za nie. Poruszana jest tutaj moc miłości. Jak wielka to moc? Tak, że może nas poskładać w całość. Część II - "Życie ma smak dawnych pocałunków". Co czujemy po rozstaniu z kimś kogo kochaliśmy? Głównie ból i tęsknote. Właśnie te uczucia spotkamy w drugiej części. Każdy doskonale zna te myśli. Każdy coś lub kogoś stracił. Część III - "Świat cierpi na deficyt miłości". Utwory, które znajdziemy tutaj są dość depresyjne. Już nie ma wiary w miłość czy przyjaźń. Nie ma marzeń. Jest walka o każdy dzień. Coraz większa wiara w to, że poradzimy sobie sami. Coraz mniejsza wiara w najbliższych. Część IV - "Kobiecość najsłodszą z broni". Chyba najbardziej lubię tę część. Utwory tutaj są najdłuższe. Jest ich niewiele. Są przesycone siłą w siebie samą. Pięknem, które dostrzec może tylko kobieta. Miłością do swojej kobiecości. Te utwory są o kobietach i dla kobiet. Mogą dodać siły w najgorszy dzień. 

 

Nie chcę pisać za dużo o tej książce. Ona obroni się sama. Musicie tylko dać jej szanse. Przeczytać ją. Poczuć ją. Tematyka utworów jest różna. Ciężko skupiać się na fabule. Są jednak tematy przewodnie, o których wspomniałam wcześniej. "Moja dusza pachnie Tobą" jest pięknem, które oczaruje każdego kto tylko się otworzy. Kto ma chociaż trochę wrażliwości w swym sercu. Piękno i prostota to dwa określenia, które najbardziej oddają istotę tego zbioru. 

 

Aleksandra Steć wykazała się odwagą. Kiedy zaczynała publicznie tworzyć, pisała pod pseudonimem. W końcu się ujawniła, a dodatkowo wydała ten tytuł. Ola jest osobą pełą życia, otwartą, życzliwą. Cieszę się, że mam przyjemność ją poznawać. 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Aleksandrze Steć.

 

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

 

Link do fanpage: https://facebook.com/mojaduszapachnietoba/posts/?ref=page_internal&mt_nav=1

 

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci