Menu

Lotta w świecie książek

"Obrazki"

lottagirl

20170811_113229

"Myślenie jest erotyczne. Musi być. Erotyka nie jest bezmyślna - jest namiętna, jest zmysłowa, wielowarstwowa, niebanalna. Seks można uprawiać, ale erotykę należy rozumieć." (Z opisu okładkowego)

 

"Obrazki" to krótkie formy literackie. Pełne emocji. Nie ważna jest fabuła. Ważne są emocje. Czasem to zaledwie kilka słów. Czasem dwie strony. Kwintesencja uczuć. Zmysłowość przepełnia każdą ze stu stron książki. Czytając odczuwa się każdą częścią ciała. Słowa muskają czytelnika niczym delikatne skrzydła motyla. Po chwili uderzają do głowy niczym najmocniejszy alkohol. Trudno się ich pozbyć. Żyją pod skórą długo po odłożeniu książki. 

 

"Obrazki" można czytać od deski do deski. Można też czytać na wyrywki. Jednego wieczora to opowiadanie. Innego inne. Wszystko zależy od czytelnika i jego potrzeb. Wielokrotne powroty do erotycznych słów są oczywistością. Na zawsze wryją się w pamięć każdego kto ich dotknie. 

 

"Nie wstudzę się, kiedy mówi się przy mnie o ostrym seksie. Nie żenuje mnie nagość, nie zawstydza bezpruderyjność." 

(Fragment książki)

 

Tajemniczności dodaje fakt, iż czytelnik nie wie kto napisał książkę. Czy to kobieta, czy mężczyzna? W jakim jest wieku? Jakie ma doświadczenie? Czy to debiut? Nie wiemy nic. Nie przeszkadza to jednak w odczuwaniu. 

 

 

Poetycko ujęty erotyzm to największy atut tego tytułu. Dodatkowym jest plastyczny język.

 

Serdecznie polecam!

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Novae Res

 

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

 

 

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci