Menu

Lotta w świecie książek

"Przygodnik 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą"

lottagirl

20170807_110718

Seria: Nela. Mała Reporterka

Wydawnictwo: Burda

 

Dzisiaj recenzja inna niż zwykle :-)

 

Na samym początku nasuwa się pytanie: "Czym właściwie jest przygodnik?". Odpowiedz jest prosta. Przygodnik to kalendarz pełen przygód i informacji. Dzięki niemu dzieci mogą zwiedzić cały świat oraz wielu nowych rzeczy się dowiedzieć. 

 

Nela, czyli Mała Reporterka jest powszechnie znana i lubiana. Jej program oglądają całe pokolenia. W książkach potrafi zatracić się każdy ciekawy świata. 

 

Jakie są plusy tego kalendarza? Jest ich sporo. Dlatego wymienie je w punktach :-)

 

1. Jest lekki i bez problemu zmieści i w każdy plecak. Wiemy doskonale iż plecaki dzieciaków są przeładowane. Ten kalendarz jest jednak tak lekki, że nawet nie odczują go na swych plecach. Dokładna waga to 314g!!!!

 

2. Jest niezwykle kolorowy. Zdjęcia, kolory, rysunki, mapy. To wszystko sprawia, że dobrze się na niego patrzy. Nie razi jednak po oczach. Kolory są odpowiednio skomponowane. Jest po prostu śliczny :-)

 

3. Z reguły kalendarze szkolne kończą się z końcem czerwca. Ten obejmuje również wakacje. Dzięki czemu dzieci mogą zapisać w nim również swoje wakacyjne plany. Obejmuje okres od 1.09.2017 do 31.08.2018.

 

4. Nie tylko wygląda. Również uczy. Mnogość ciekawostek zachęca do pogłębiania wiedzy. 

 

5. Na początku każdego rozdziału znajdziemy informacje o jakimś kraju. Nela opowiada w sposób interesujący i zwraca się bezpośrednio do czytelników. 

 

6. Dodatkowym atutem jest dobrej jakości wstążka. Można nią zaznaczyć obecny tydzień i bez problemu odszukać co będziemy robić jutro. 

 

7. Zadania, które zachęcają dzieciaki o szukania informacji i zabawy np. wypisanie zabytków swoje miasta czy pokolorowanie psa. 

 

8. Miejsca na plany zajęć i zajęcia dodatkowe.

 

9. Zaznaczone istotne daty jak np. Dzień Mamy, Dzień Nauczyciela. Doceniam, że nie ma świąt kościelnych w ten sposób oznaczonych. 

 

10. Kalendarze poglądowe na rok 2017/2018 oraz 2018/2019. 

 

11. Naklejki! Można je wklejać w kalendarz lub wykorzystać w innym celu. Kto z nas nie lubi naklejek? :-) 

 

12. Odpowiedni dla dzieci w pierwszych latach edukacji. Nauczy też systematyczności. 

 

Zastanawiam się jednak czy nie ma momentami za mało miejsca. Czasami jakaś grafika nachodzi znacząco na miejsce zapisu. Nie jestem pewna czy niewyćwiczona w piśmie ręka zmieści napis "WYCIECZKA DO MUZEUM" czy "SPRAWDZIAN Z MATEMATYKI". 

 

Poza tym jednym minusem kalendarz bardzo przypadł mi do gustu. Małej dziewczynce, której go przekazałam jeszcze bardziej! 

 

Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

 Za możliwość poznania kalendarza dziękuję Wydawnictwu Burda 

 15022212834823

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci