Menu

Lotta w świecie książek

"Sexy Bastard. Hard" Eve Jagger [TOM 1]

lottagirl

 20170824_095917

Cassie wraca po kilku latach do domu. Życie w Europie sprawiło, iż przywiozła do USA sekrety. Ucieka przed czymś. Gdy pewnego dnia, a właściwie nocy, do jej domu wpada Ryder Cole, musi zdecydować co dalej. Ryder poszukuje brata Cassie, który zaciągnął u niego dług. Jako dobra, starsza siostra, kobieta postanawia wejść w niebezpieczną gre z Colem. Ryder jest właścicielem klubów, organizuje nielegalne walki, może mieć wszystko czego pragnie, świat leży u jego stóp. Zawsze wygrywa. Czy Cassie uda się oprzeć urokowi Rydera? Co będzie gdy przeszłość ją dopadnie? 

 

Każdy wie, że lubie erotyki, gdzie bohaterowie mają popaprane życie. Najlepiej aby mężczyzna był "niegrzecznym chłopcem". Teoretycznie tutaj to dostaje. Cole jest niegrzeczny i przystojny. Jego przeszłość ma skaze. Minimalną skaze. Cassie i jej przeszłość to większa tajemnica. Zastanawiam się jednak czy to typowy erotyk. Napięcie seksualne między tą dwójką jest od pierwszej chwili. Do pierwszego zbliżenia dochodzi około połowy książki. Nie ma go za dużo w całej powieści. Jest też dość krótki. Nie mówie, że to źle. Bardziej bym jednak określiła ten tytuł jako obyczaj ze scenami seksu. Poza tym "drobiazgiem", książka jest świetns. Wciąga niesamowicie. Ciężko się od niej oderwać. Osobiście czytałam ją w każdej wolnej chwili, w pracy. Współpracownicy musieli mieć ubaw :)

 

"Hard" ma podwójną narracje. Raz mówi Ryder, raz Cassie. Obydwie narracje są pierwszoosobowe. Czytelnik dość dużo wie o mężczyźnie. Jego myśli nic nie ukrywają. Życie Cassie w Europie, jest tajemnicą, która stopniowo się ujawnia. Co ciekawe, ksiażka naszpikowana jest wspaniałymi cytatami. Bardzo polubiłam pióro Eve Jagger. 

 

Warto też wspomnieć o innych postaciach, gdyż będą one miały znaczenie w kolejnych częściach. Wokół Cassie spotykamy trzy osoby. Jej przyjaciółkę, jej brata oraz Jej Przeszłość. Dwie pierwsze postaci są tylko chwilowo, przelotem. Tylko Jej Przeszłość odgrywa większe znaczenie. Głównie w jej myślach. Wokół Rydera jest trochę więcej osób. Jego barman czy wspólnicy pojawiają się czesto. Myśle, że to celowy zabieg ponieważ o nich będą kolejne części. Cassie, poznając Rydera, zdobywa nowych przyjaciół. Jeżeli zaś chodzi o nsszych głównych bohaterów i ich psychologiczne rozbudowanie, nie jest ono zbyt wielkie. Nie są płascy. Są przeciętni. Czytelnik może ich lekko modyfikować, nadawać im pewne cechy. Mimo wszystko, nie da się ich nie lubić. Od razu zapadają w serce i pamięć. 

 

Fabuła książki jest dość przewidywalna. Rozwiązania tajemnic łatwo można się domyślić. Chociaż jedna jej część mnie zaskoczyła. Akcja rozwija się szybko. Nie nudzi, wręcz przeciwnie. Chce się wiecej i więcej. 

 

Podsumowując. Nie jest to wybitny erotyk. Jest to przyjemna, sympatyczna i wciągająca powieść. Mnie pochłoneła całkowicie. Myśle, że przyczynia się do tego zwarta fabuła oraz dobre pióro. 

 

Już czekam z niecierpliwością na kolejne książki z serii Sexi Bastard. Części serii można czytać niezależnie od siebie!

 

Bardzo dobry debiut.

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu. 

 

Moja ocena: ****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

 

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci