Menu

Lotta w świecie książek

CzaroMarownik 2018

lottagirl

Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Data premiery: 13.10.2017

 

CzaroMarownik to magiczny kalendarz dla Niesamowitych Kobiet. Czego kobieta oczekuje od kalendarza? Funkcjonalności, praktyczności, pięknego wyglądu, dużej ilości miejsca, porad, ciekawostek. Po prostu magiczności. CzaroMarownik to kalendarz stworzony przez kobiety, dla kobiet. Dlatego właśnie jest taki wyjątkowy. Dlatego również trafia doskonale w gust najbardziej wymagającej kobiety. 

 

Co możemy znaleźć w tej edycji kalendarza? Bardzo wiele! Sprawdzcie sami. Zapraszam aby zajrzeć do środka i przekonać się samemu! Moje serce podbił, a Twoje?

 

 

 

"Pod skórą"Agata Czykierda-Grabowska [ZAPOWIEDZ]

lottagirl

21175116_1520831264644773_348786482_nData premiery: 13.09.2018

 

Opis: Oskar wraca do domu po kilku latach nieobecności. Remont rodzinnego domu łączy z pracą w lokalnym klubie. To właśnie tam jego wzrok przykuwa dziewczyna wyłaniająca się z mgły.

Ada spędza wakacje, oddając się swojej największej pasji. Prowadzi zajęcia taneczne, a wieczorami wraz ze znajomymi imprezuje w największym klubie w mieście. Pojawienie się Oskara wywraca jej życie do góry nogami.

Tragedia podzieliła ich dawno temu. Nie da się o niej zapomnieć, jak nie da się zapomnieć o cierniu tkwiącym głęboko pod skórą. Czy można wybaczyć zdradę? Czy w obliczu tego, kim byli i kim się stali, zapomną o nienawiści i ponownie sobie zaufają? 

 

"W maratonie życia" Anna Harłukowicz-Niemczynow [PRZEDPREMIERA]

lottagirl

w_maratonie_ycia

(Zdjęcie jest własnością wydawnictwa Videograf)

 

Data premiery: 28.08.2017

 

Wyobraźcie sobie maraton, wasz własny, życiowy. 42 kilometry. 42 ważne momenty. Wyobraźcie sobie, że biegniecie, a z każdym kilometrem, przypomina wam się jakieś wydarzenie z życia. Całe życie przebiega przed oczami. Całe życie z tym, który miał przynieść szczęście. Każdy kilometr to wolność. Pogodzenie się z przeszłością. Każdy kilometr to wybaczenie dla siebie i innych. Widzicie to? Czujecie?

 

"Matylda wie, czym jest nieodwzajemniona miłość, wie też, czym jest romans, który zdawał się miłością, wie, czym jest utrata dziecka i wiążący się z nią wszechogarniający ból. Pomimo doświadczeń, którymi obdarował ją los, potrafi wstać, otrzepać kolana i biec naprzód, ciągle wierząc, że najlepsze dopiero przed nią." (Opis z okładki)

 

Książka ma 42 rozdziały. Każdy rozdział to kilometr. Taki również nosi tytuł. Z każdym przebiegniętym przez bohaterkę kilometrem, poznajemy ją lepiej. Dowiadujemy się o niej więcej. Dodatkowo w każdym rozdziale, prócz retrospekcji, znajdujemy zmagania biegaczki z własnym ciałem, jego ułomnością. Bardzo mi się to podoba. Kolejnym plusem jest narracja pierwszoosobowa, która sprawia, że nie da się nie lubić Matyldy. Matylda staje się dla czytelnika bohaterem z krwi i kości. Jest tak realna jak ekran, z którego czytacie te słowa. 

 

"W maratonie życia" to ekscytująca powieść o życiu. Prawdziwa, wzruszająca, ekscytująca, wyjątkowa. Emocje, które przeżywa Matylda, odczuwa wiele osób. Życie jakie ona wiedzie, wiedzie setki ludzi. Myśle, że to klucz do sukcesu owej książki. Skoro ona sobie radzi to dlaczego ja nie? Wartka i szybka akcja. Brak zbędnych opisów. Fantastyczny język. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. 

 

Anna Harłukowicz - Niemczynowy jest debiutanką. Zastanawiam się co będzie dalej. Skoro tak doskonale zaczyna. Mam nadzieje, że to będzie piękny początek, wspaniałej pisarskiej kariery. Autorka nie boi się bólu i w taki właśnie, bolesny sposób, opisuje życie Matyldy. W końcu życie nie jest usłane różami. Jest w nim ból i cierpienie. Pani Anna nie boi się tego. Cierpienie i nadzieja łączą się tutaj na każdej stronie.

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Videograf.

 

Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

"Moja dusza pachnie Tobą" Aleksandra Steć

lottagirl

20170814_182521

 

"Moja dusza pachnie Tobą" jest zbiorem myśli. Utwory są różnej długości. Czasem to jedno zdanie, a czasem cała strona. Myśli Aleksandry Steć są piękne i prawdziwe. Luźne i poetyckie zarazem. Niewymuszone, a jakby tworzone tygodniami. Każdy odnajdzie tutaj swoje myśli. 

 

Książeczke możemy podzielić na 4 części. Na początku każdej jest jednozdaniowa myśl. To jakby tytuł. Same utwory są bez tytułów. Część I - "Przesiąknięta jestem Tobą na wskroś". Ta część to z reguły krótkie myśli. Z każdego słowa wylewa się miłość oraz jej siła. Widać wielką wiarę w to uczucie. Wdzięczność za nie. Poruszana jest tutaj moc miłości. Jak wielka to moc? Tak, że może nas poskładać w całość. Część II - "Życie ma smak dawnych pocałunków". Co czujemy po rozstaniu z kimś kogo kochaliśmy? Głównie ból i tęsknote. Właśnie te uczucia spotkamy w drugiej części. Każdy doskonale zna te myśli. Każdy coś lub kogoś stracił. Część III - "Świat cierpi na deficyt miłości". Utwory, które znajdziemy tutaj są dość depresyjne. Już nie ma wiary w miłość czy przyjaźń. Nie ma marzeń. Jest walka o każdy dzień. Coraz większa wiara w to, że poradzimy sobie sami. Coraz mniejsza wiara w najbliższych. Część IV - "Kobiecość najsłodszą z broni". Chyba najbardziej lubię tę część. Utwory tutaj są najdłuższe. Jest ich niewiele. Są przesycone siłą w siebie samą. Pięknem, które dostrzec może tylko kobieta. Miłością do swojej kobiecości. Te utwory są o kobietach i dla kobiet. Mogą dodać siły w najgorszy dzień. 

 

Nie chcę pisać za dużo o tej książce. Ona obroni się sama. Musicie tylko dać jej szanse. Przeczytać ją. Poczuć ją. Tematyka utworów jest różna. Ciężko skupiać się na fabule. Są jednak tematy przewodnie, o których wspomniałam wcześniej. "Moja dusza pachnie Tobą" jest pięknem, które oczaruje każdego kto tylko się otworzy. Kto ma chociaż trochę wrażliwości w swym sercu. Piękno i prostota to dwa określenia, które najbardziej oddają istotę tego zbioru. 

 

Aleksandra Steć wykazała się odwagą. Kiedy zaczynała publicznie tworzyć, pisała pod pseudonimem. W końcu się ujawniła, a dodatkowo wydała ten tytuł. Ola jest osobą pełą życia, otwartą, życzliwą. Cieszę się, że mam przyjemność ją poznawać. 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Aleksandrze Steć.

 

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

 

Link do fanpage: https://facebook.com/mojaduszapachnietoba/posts/?ref=page_internal&mt_nav=1

 

© Lotta w świecie książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci